BlogČlánky z konaných akcí

Drakiáda

Draci lítali skvěle. Vál příznivý vítr a přišlo téměř 50 dětí. Draci lítali opravdu vysoko a když se nějaký moc unavil, odpočinul si na stromě a pokračoval, až ho nějaký tatínek ze stromu sundal. Vydařené odpoledne doplnily soutěže, a to tradiční skok v pytli, přetahování lamem a na drakiádě nová soutěž, házení do dálky. Ale nebylo to házení ledasčím. Malé děti házely plechovým hrníčkem, větší děti plechovým hrncem a kategorie rodičů a babiček špalkem dřeva. Největší drama jsme zažívali při přetahování lanem. Strana, která prohrála, vyzvala soupeře na odvetu a nakonec vyhrála. Tato disciplína skončila tedy stavem 1:1. Každé dítě bylo odměněno něčím na zub a mohlo si vybrat malý dárek.

Číst dál...

Dětský den

Poslední červnová sobota patřila v naší obci dětem, které cestovaly světem.

Postupně navštívily Evropu, Asii, Antarktidu, Austrálii, Afriku, Jižní a Severní Ameriku. Akce měla velký úspěch především díky nadšencům z řad obecního úřadu, složkám v obci a rodině Kosterových.

Číst dál...

Drakiáda

K tradičním akcím, pořádaných ČČK patří podzimní drakiáda. Té letošní počasí opravdu přálo. Teplé sobotní odpoledne a silný vítr přilákaly na louku za p. Koplem opět velké množství dětí i dospělých. Doletěli i draci z Hlučínska, Opavy a Vítkova. Na obloze se objevila pestrá plejáda draků různých velikostí, tvarů a barev. Hitem letošní dračí sezóny se stal i nový model uchycení draka na rybářské udici. Ale jen ti zdatní přežili. Vítr otestoval jejich odolnost i kvalitu uchycení. Slabší kousky lovili rodiče na louce, na stromě i v kukuřici.

Číst dál...

Dětský den (Putování pohádkovým lesem)

Jako tradičně i letos putovaly děti pohádkami a pokud chtěly získat drobnou odměnu, musely splnit připravené úkoly.

Celá akce se vydařila a všichni účastníci byli odměněni navíc krásným počasím, které po deštivém pátku příjemně překvapilo. Pohádkový les navštívilo neuvěřitelných 135 dětí.

Číst dál...