BlogČlánky z konaných akcí

Adventní trhy

2. prosince se konal ve spolupráci obecního úřadu, SDH, TJ DUBINA a ČČK již 3. adventní jarmark, tentokrát v netradičním stylu v budově hasičské zbrojnice a na prostranství před zbrojnicí. Vánoční zboží, zabíjačka z Větřkovic, medovina a vánoční punč, to vše mohli návštěvníci zakoupit a ochutnat v průběhu první adventní neděle.

Číst dál...

Drakiáda

Krásné slunné počasí, příznivý vítr, spousta dětí, rodičů, prarodičů, kamarádů, modrá obloha plná létajících draků. Takové  bylo nedělní odpoledne 14. října.

Jako tradičně jsme se sešli na louce “za Koplama“. Vysoká účast v počtu 53 dětí svědčí o tom, že drakiáda se stává stále oblíbenější akcí. A i letos se bylo na co dívat. Pestrá přehlídka draků různých velikostí, tvarů, barev….. Jen škoda, že se dračího klání už nezúčastňují ručně vyrobení draci.

Číst dál...

Výšlap k Moravici

První květnový den patří v kalendáři akcí již několik let pěším výletníkům. Ani letos tomu nebylo jinak. Výšlap k Moravici si nenechalo ujít sedm desítek dětí i dospělých a považte, nejmladšímu ještě nebyl rok! V našich řadách ani letos nechyběli čtyřnozí kamarádi. I díky překrásnému počasí si všichni účastníci mohli vychutnat výbornou náladu, krásu přírody kolem naší obce a samozřejmě opečený špekáček a spoustu zábavy při soutěžích

 

Saňkiáda

Únorová saňkiáda se opět vydařila. Letos proběhla pouze rychlostní soutěž, mladí olympionici byli rozčleněni do čtyř kategorií a stejně jako na olympiádě se soutěžilo na saních i na bobech. Na startu se sešlo více než 30 dětí.

Soutěž probíhala za mohutného fandění diváků jak z řad rodičů, babiček, dědečků a příbuzných, tak i kolemjdoucích, které hezké počasí vylákalo do přírody. Závody se neobešly ani bez slziček zklamání, když se jízda nepodařila tak jak si to malí závodníci přáli.

Číst dál...