BlogČlánky z konaných akcí

K tradičním akcím, pořádaných ČČK patří podzimní drakiáda. Té letošní počasí opravdu přálo. Teplé sobotní odpoledne a silný vítr přilákaly na louku za p. Koplem opět velké množství dětí i dospělých. Doletěli i draci z Hlučínska, Opavy a Vítkova. Na obloze se objevila pestrá plejáda draků různých velikostí, tvarů a barev. Hitem letošní dračí sezóny se stal i nový model uchycení draka na rybářské udici. Ale jen ti zdatní přežili. Vítr otestoval jejich odolnost i kvalitu uchycení. Slabší kousky lovili rodiče na louce, na stromě i v kukuřici.

Všech 43 dětí jsme odměnili malými dárky a něčím sladkým na zub.  A až se draci létáním unavili, vyslali své majitele k opékání párků v závětří chaty u rybníka. Dobrý čaj přišel jako vždy všem vhod.

Děkujeme všem malým i velkým účastníkům, rodičům, babičkám a dědečkům za hezky strávené odpoledne. Poděkování patří také manželům Hluchým za darování párků k opékání, p. Karlu Moravcovi za poskytnutí zázemí a pomoci při opékání, fotbalistům za zapůjčení opékačů a p. Zdeňkovi Černochovi za zapůjčení ohnišť. Dík patří i členkám výboru ČČK za organizační zajištění akce.